SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Dosa 6721029
nr 672 1029
Dosa
äggformad, silver /förgyllt silver, England, längd: 7, höjd: 5
Utrop:
1.000 kr
Såld:
750 kr
måndag 6 december 2010
kl 18:13:53
600 kr
700 kr
6 dec
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver